ul. Czerwonego Krzyża 46, 85-338 Bydgoszcz
tel/fax: (052) 379-90-74, biuro: (052) 373-40-13
seminariumbydgoszcz@op.pl

STUDIA UZUPEŁNIAJĄCE LICENCJACKIE (SUL)

1. Na bazie 3-letnich studiów w Seminarium KE istnieje możliwość dalszego kształcenia na rocznych Studiach Uzupełniających w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie i uzyskania tytułu zawodowego licencjata. Po zaliczeniu w WBST przedmiotów nie przewidzianych w programie SKE, a niezbędnych w przypadku kształcenia na poziomie studiów wyższych, adept studiów uzupełniających przystępuje do napisania pracy licencjackiej, jej obrony, w wyniku czego otrzyma tytuł zawodowy licencjata teologii baptystycznej.
  2. Licencjat uprawnia do kontynuowania edukacji na poziomie studiów magisterskich. Przed absolwentami SKE stoi więc możliwość podjęcia studiów w uczelniach akademickich i uzyskanie magisterium. Absolwenci Studiów Uzupełniających mogą odbywać studia magisterskie w różnych placówkach w kraju i za granicą: m.in. w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
  3. Warunki przyjęcia na studia uzupełniające licencjackie:
    • Świadomość powołania do służby w Kościele;
    • Wypełnienie formularza zgłoszenia;
    • Dostarczenie trzech zdjęć;
    • Dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej;
    • Przedłożenie indeksu bądź innego dokumentu przedstawiającego zaliczone przedmioty w ukończonej szkole biblijnej;
    • Uzyskanie dwóch rekomendacji: pastora lub przełożonego zboru oraz innej osoby dojrzałej w wierze;
    • Odbycie rozmowy kwalifikacyjnej;
    • Przyjęcie do wiadomości i zaakceptowanie regulaminu studiów.
    • Dopełnienie wszystkich formalności w wyznaczonym przez Seminarium terminie.
  4. Opłata na Studiach Uzupełniających w WBST wynosi 1500zł za semestr (3000zł za cały rok).

Zobacz więcej www.wbst.edu.pl